Izgaismo nākotni, student!


IZGAISMO NĀKOTNI ir jauniešu karjeras attīstības programma Latvijas Universitātes studentiem ar mērķi sagatavot studentus veiksmīgai profesionālajai dzīvei papildus studiju programmai.

Aizpildīt pieteikuma anketu

2023. - 2024. sezonas mentori

Alise Vilka

Atea Global Services SIA, Ģenerālvadītāja

Alise piedzīvojusi Atea Global Services izaugsmi no 40+ darbiniekiem līdz pat vairāk kā 550 darbiniekiem šodien. Šo vairāk kā 14 gadu laikā ir uzkrāta pieredze, kura veidojusi arī viņu pašu – no finanšu un biznesa kontroliera lomas jeb ciparu un faktu cilvēka, līdz uzņēmuma Ģenerālvadītājai jeb cilvēku-cilvēkam. Būdama profesionāls koučs, Alise tic, ka varēs atbalstīt studentus gan šķetinot studiju un nākotnes profesijas jautājumus, gan arī varbūt izpalīdzēt ar mentoringu kādā no dzīves līkločiem.

https://www.linkedin.com/in/alise-vilka-44791b16/

 

Anete Bilzēna

Rīgas Nacionālā Zooloģiskā dārza Valdes locekle

Padomdevēja studentam, kurš sapņo kļūt par vadītāju projektam, biznesam vai sev pašam, ar vienu nosacījumu - esmu godīgs pret sevi un, nežēlojot sevi, strādāju savu mērķu sasniegšanai". Esmu ieguvusi sociālā zinātņu Maģistra grādu ekonomikā LU un absolvējusi Stockholm School of Economics “Executive MBA” programmu.

Kopš 2006 gada, kad par mana pārstāvētā uzņēmuma partneri kļuva Zviedru investīciju fonds, kā arī kopš 2014.gada, kad par manu galveno sadarbības partneri kļuva Vācijas autoražotājs Porsche AG, esmu apguvusi starptautisku uzņēmuma vadības praksi. Veiksmīgi esmu darbojusies arī projektu finansējuma piesaistē gan Latvijas Banku sektorā, gan starptautiskos fondos u.c. Savā profesionālajā darbībā esmu piedalījusies arī Direktoru Padomēs, kopā ar akcionāriem veidojot tālāko grupas attīstības stratēģiju. Šobrīd realizēju dzīvē Rīgas Nacionālā Zooloģiskā dārza "Masterplan-2035", sākot ar tā radīšanu, apstiprināšanu un pirmo posmu aktualizāciju.

https://www.linkedin.com/in/anete-bilzena-08750617/

Edīte Kalniņa

Personāla daļas vadītāja valsts kapitālsabiedrībā "Valsts nekustamie īpašumi"

Maģistra grāds organizāciju psiholoģijā. Skolotāja kvalifikācija. Sociālās psiholoģijas doktorante. Mācījusies doktorantūrā Ņujorkas Universitātē, ASV, sociālās un starpkultūru psiholoģijas nozarē. Latvijas Psihologu biedrības Padomes priekšsēdētāja.
Vairāk nekā 10 gadu personāla vadības un vadības komandas pieredze Skandināvijas un starptautiskos uzņēmumos vietējā un Baltijas līmenī IT, farmācijā un mazumtirdzniecībā (Narvesen, Exigen, Tieto, GlaxoSmithKline, AbbVie).  Pasniegusi Latvijas Universitātē, Baltijas Datoru akadēmijā, Valsts administrācijas skolā un c. Šobrīd vada personāla daļu valsts kapitālsabiedrība "Valsts nekustamie īpašumi".

https://www.linkedin.com/in/edite-kalnina/

Eva Bērziņa - Zommere

Personāla vadītāja SIA GroGlass

Vairāk kā 20 gadus strādājot personāla vadības jomā, esmu guvusi plašu praktisko pieredzi personāla vadības procesos dažādu nozaru uzņēmumos.

Personāla vadībā mani visvairāk aizrauj uzņēmuma kultūras, darba snieguma vadības, darbinieku iesaistes, komandas un pārmaiņu vadības jautājumi.

Manas ārpusdarba intereses ir supervīzija un antropoloģija. Esmu sertificēta supervizore un šobrīd turpinu savu tālākizglītību, studējot sociālo antropoloģiju.

Jau vairākus gadus piedalos jauniešu karjeras attīstības programmā Latvijas Universitātes studentiem un labprāt dalos gan ar savu profesionālo pieredzi personāla vadībā, gan arī sniedzu supervīzijas karjeras un izaugsmes jautājumos.

https://www.linkedin.com/in/eva-b%C4%93rzi%C5%86a-zommere-34a11820/

Ilze Kučinska

Izmaksu kontroles nodaļu vadītāja MSC Shared Service Center Riga, SIA

Esmu absolvējusi Moderno valodu un biznesa studijas Latvijas universitātē, kas ir bijis lielisks pamats manas karjeras sākumam un izaugsmei.

Līdz šim mana lielākā pieredze ir uzņēmumā MSC Shared Service Center Riga, kurā strādāju jau 9 gadus. MSC sāku strādāt kā finanšu asistente, taču šobrīd jau varu lepoties ar Izmaksu kontroles nodaļas vadītājas amatu, kurā ir vairāk kā 20 darbinieki. Uzņēmumā MSC darbs izmaksu kontroles nodaļā ir ļoti dinamisks, jo tas apvieno finanšu, loģistikas un kuģu operāciju zināšanas.

Labprāt dalīšos ar savām zināšanām un uzkrāto pieredzi ar motivētiem un zinātkāriem studentiem.

https://www.linkedin.com/in/ilze-ku%C4%8Dinska-30044a241/

Inga Šeninga

Padomdevējs studentiem ar interesi biznesa procesu vai pārmaiņu vadībā.

Esmu mentore no šīs programmas izveides brīža. Kaut arī uzņēmumu skaita ziņā mana pieredze nav liela (SEB banka un Maxima Latvija), taču šo 25 gadu laikā man bija iespēja iepazīt ļoti dažādas uzņēmumu jomas - klientu apkalpošanu, produktu pārvaldību, projektu vadību, pārmaiņu vadību, IT un personāla vadību. Man patīk nepārtraukti attīstīt sevi, lai ar iegūto pieredzi dalītos ar citiem.

https://www.linkedin.com/in/inga-sheninga-891a1321/

Irēna Arbidāne

PwC direktore un personāla un organizāciju pārveides pakalpojumu vadītāja Baltijā

Motivācija: Palīdzēt kādam realizēt savus mērķus, izzināt savas iespējas un iedrošināt tiekties pēc labākās sevis versijas ir labs atalgojums. Savā karjerā jau vairāk kā 10 gadus esmu darbojusies kā iekšējais mentors, atbalstot jaunākos kolēģus viņu karjerā. Šobrīd esmu mentors arī vairākiem vadītājiem un domāju, ka spēšu jauniešiem sniegt ieskatu konsultanta ikdienas dzīvē, izvirzīt prioritātes un soli pa solim tās izpildīt. Lai izdodas!

Studiju virzieni: finanses un vadība

https://www.linkedin.com/in/ir%C4%93na-arbid%C4%81ne-31284640/

Kaspars Fedorovs

Operacionālais vadītājs Evolution Latvia

Mani sauc Kaspars, esmu Evolution Latvia Studijas vadītājs Rīgā, ikdienā strādāju pie kvalitātes kontroles, vadu komandu, risinu finanšu un juridiskos jautājumus. Pirms Evolution 10 gadus biju Microsoft Latvia komandas dalībnieks, kur vadīju starpautiskus Zvanu un kontaktcentrus visā Eiropā (ārpakalpojumu vadība). Un mana pirmā pieredze bija pašmāju uzņēmumā Komerccentrs DATI grupa, kur vadīju nelielus projektus un pirmspārdošanas komandu.

No savas puses varu padalīties ar pieredzi projektu vadībā, biznesa procesu (iekšēju un ārpakalpojumu) vadībā, pārmaiņu vadībā, korporatīvajā komunikācijā, kvalitātes vadībā.

LinkedIn profils

Ketija Duļbinska

Globālās Talantu piesaistes komandas vadītāja uzņēmumā Allnex

Pavisam nesen arī es biju studenta kurpēs un meklēju atbildes uz jautājumiem – kā veiksmīgi uzsākt savas pirmās karjeras gaitas, kā izvēlēties karjeras ceļu, kas būs interesants un arī pieprasīts nākotnē, kur un kā meklēt darba iespējas, kā sevi pēc iespējas labāk parādīt darba devējam?

Šobrīd vadu personāla atlases komandu starptautiskā uzņēmumā un esmu ieguvusi plašu ieskatu darba tirgū un tendencēs, tāpēc vēlos atbalstīt studentus ar iespēju iepazīt sevi, iepazīt darba tirgu un paplašināt savu redzesloku un prasmes.

Izzināsim sevi un darba tirgus iespējas kopā!

https://www.linkedin.com/in/ketija-du%C4%BCbinska-a9430a198/?originalSubdomain=lv

 

Laura Kalniņa

LU Cietvielu fizikas institūta Personāldaļas vecākā eksperte; koučs

Esmu ieguvusi bakalaura un maģistra grādus filozofijā, kā arī ieguvusi maģistra grādu un aizstāvējusi doktora grādu vadībzinībās. Man ir ilggadēja pieredze personāla vadības jomā ražošanas, vairum- un mazumtirdzniecības, būvniecības jomu uzņēmumos un zinātniskā institūcijā. Ikdienā daudz strādāju ar darbinieku attīstības jautājumiem. Esmu arī sertificēts ICF koučs. Labprāt padalīšos ar savu pieredzi par karjeras veidošanas iespējām, izaicinājumiem un kritiskajām prasmēm, un, savu zināšanu robežās, atbildēšu arī uz visiem citiem jūsu jautājumiem.

https://www.linkedin.com/in/laura-kalnina-13770349/

Linda Ezera

Norstat Latvija vadītāja; ESOMAR oficiālā pārstāve Latvijā

Linda ir ieguvusi bakalaura grādu socioloģijas zinātnē un maģistra grādu mārketinga vadībā Latvijas Universitātē. Vairāk kā 16 gadu padziļināta pieredze patērētāju un mārketinga pētījumos, apvienojumā ar izglītību, ir sniegusi iespēju konsultēt un vadīt izpēti lielākajiem uzņēmumiem Baltijā un Ziemeļeiropā.

Komplicētā pētījumu pasaule ir jāpārvērš skaidrās, vienkārši uztveramās idejās un secinājumos. Linda tic, ka pētniecība pārvērsta saprotamos rezultātos un stabila izpētes pēctecība, ir svarīgākais lēmumu pieņemšanas atbalsts uzņēmumu un organizāciju ikdienas darbā, kurš pievieno vērtību un sniedz izrāvienu biznesa izaugsmei.

Ja vēlies praktiskus padomus kā efektīvi strādāt ar pētījumiem/ aptaujām, kas ir kvalitatīvas izpētes priekšnoteikumi un kā tā var veicināt uzņēmumu izaugsmi un konkurētspēju, Linda būs atbilstošākais profesionālis, kas jūs ievedīs šajā ‘izpētes pasaulē’.

https://www.linkedin.com/in/lindaezera/

Līga Luca

Vecākā personāla vadības speciāliste, MSC Shared Service Center Riga, SIA; koučs

Man ir 9 gadu pieredze personālvadībā. Šajā laikā, strādājot dažādos uzņēmumos, esmu palīdzējusi cilvēkiem atklāt savu potenciālu, lai mainītu savu karjeru un atrastu sev piemērotu nodarbošanos un darba vietu. Kopš 2020. gada esmu mentors Riga Tech Girls programmā, kur mentorēju sievietes, kuras vēlas mainīt savu karjeru uz IT jomu vai mēģina saprast, kā atgriezties darba tirgū pēc ilgāka pārtraukuma. 2023. gadā ieguvu profesionālā kouča sertifikātu un uzsāku dalību projektā “Tavs atbalsts- Laiks izaugsmei jauniešiem 18-21 g.v.”, kur darbojos kā koučs jeb izaugsmes treneris, palīdzot apzināt iekšējo potenciālu un nākotnes virzienus.

https://www.linkedin.com/in/l%C4%ABga-luca-7812871b5/

Līva Muižniece

Komandas vadītāja IT nodaļā MSC Shared Service Center Riga, SIA

Savas karjeras laikā esmu ieguvusi vairāku gadu pieredzi, vadot komandas un kolektīvus 6-20 cilvēku sastāvā, kā arī esmu guvusi pieredzi, nomainot profesionālo darbības virzienu no valodu skolotāja un tulka kļūstot par profesionāli IT jomā. Mentoru programmas ietvaros esmu gatava palīdzēt studentiem iepazīties ar nozares specifiku, strādājot starptautiskā un dinamiskā uzņēmumā, pastāstīt par komunikācijas nozīmi gan ar klientiem, gan kolēģiem, par līderības prasmju nozīmi darba dzīvē, kā arī sniegt praktiskus padomus.

https://www.linkedin.com/in/l%C4%ABva-mui%C5%BEniece-43058458/?originalSubdomain=lv

Matīss Haritonovs

Būšu programmas " Izgaismo nākotni!" mentors jau 5. gadu.

10 gadu pieredze projektu vadībā un cilvēku vadībā starptautiskos uzņēmumos, orientēts ar skatu uz kopējo uzņēmuma procesu darbību un saistību starp tiem. Ja Tevi interesē, kā iesākt un veiksmīgi attīstīt karjeru korporatīvā vidē un reizē neaizmirst par sevis attīstīšanu, tad būšu priecīgs dalīties pieredzē. Piemēri no citiem programmas gadiem ko darījām: efektīva laika plānošana izmantojot digitālo kalendāru, savu dzīves lomu, prioritāšu un apmierinātības noteikšana un sekojošo mērku noteikšana, lai sasniegtu vēlamo rezultātu īstermiņā un ilgtermiņā. Šogad dibināju EPICTUS DIGITAL, lai palīdzētu veikt pārmaiņas organizācijās - savienojot cilvēkus, procesus un tehnoloģijas.

https://www.linkedin.com/in/matiss-haritonovs-90024359/

Māris Butāns

PwC Legal vecākais vadītājs - konkurences un ES tiesības prakses grupas vadītājs

Motivācija: Mentors nav risinājums, bet gan informācijas avots. Informācija ļauj mums pieņemt lēmumus, bet pati par sevi nav piemērota lasītāja vajadzībām. Tāpēc, lai optimizētu neskaitāmu informācijas avotu iepazīšanu un paša spēkiem rastu atbildes uz sev vajadzīgo, mentors var palīdzēt šo procesu saīsināt.

Man kā juristam 17 gadu karjeras ceļā ir bijusi iespēja strādāt gan privātā, gan publiskā sektorā. Šī ceļojuma laikā esmu ieguvis dažādas perspektīvas jurista profesijai, privātās dzīves sabalansēšanā, darbam komandās un tās veidošanā. Iegūtās atziņas man ļauj savas prasmes attīstīt dažādu tiesību jomu un uzņēmējdarbības virzienos, vienlaikus saglabājot veselo prātu un uzņemto virzienu savā attīstībā. Manas atziņas noderīgas varētu būt jebkuram studentam, kas vēlās darboties valsts ekonomikas vai tiesiskās vides stiprināšanā.

https://www.linkedin.com/in/maris-butans/

Mārtiņš Brencis

Centrālās finanšu un līgumu aģentūras direktora vietnieks

Padomdevējs Juridiskās fakultātes studentam

Centrālās finanšu un līgumu aģentūras direktora vietnieks un LU Absolventu kluba vadītājs. Mārtiņam ir liela pieredze valsts pārvaldē vadošos amatos. Būs lielisks padomdevējs ambicioziem studentiem ar interesi par valsts pārvaldi.

LinkedIn profils

Nataļja Gudakovska

Vadītāju atlases un konsultāciju uzņēmuma "Amrop Latvia” vecākā konsultante

Padomdevējs studentam ar interesi projektu vadībā un psiholoģijā

Nataļja ir vadošā vadītāju atlases un konsultāciju uzņēmuma "Amrop Latvia" konsultante. Viņai ir pieredze vadībā, apmācībā un attīstībā starptautiskās organizācijās, piemēram, Eiropas Komisijā, Eiropas Padomē un EDSO, valsts un komercsabiedrībās un bezpeļņas organizācijās, kā arī izglītības, starpkultūru un attīstības projektu koordinēšanā Latvijā, Eiropā un Centrālāzijā.

Nataļjai ir maģistra grāds darba un organizāciju psiholoģijā, kā arī bakalaura grāds ekonomikā un biznesa vadībā. Nataļja ir Latvijas Organizāciju psihologu asociācijas biedre. 2020. gadā viņai piešķirta Atzinības balva nominācijā “Ieguldījums psiholoģijas zinātnes attīstībā Latvijā” Latvijas Psihologu asociācijas piešķirtās balvas “Gada psihologs 2020” ietvaros.

https://www.linkedin.com/in/nataljagudakovska/

Rota Kalniņa

Dizaina pētniece starptautiskā NVO

Priecāšos par studentiem, kam interesē lietojamība (UX), dizains, darbs IT jomā vai studijās iegūto zināšanu izmantošana ar studijām nesaistītās nozarēs.

Esmu mentors, jo pati esmu izgājusi "pilnu ciklu" – biju apmaldījies fizikas studente, kura izejot cauri vairākām specialitātēm atradusi sev piemērotu nišu. Varu palīdzēt studentiem, kuri studiju laikā sapratuši, ka izvēlētā nozare nav līdz galam piemērota, bet nav droši kura ir.

Šobrīd attālināti strādāju starptautiskā labdarības organizācijā Sightsavers un darbojos Effective Altruism Latvia valdē.

Sintija Neimane

Biroja vadītāja, MSC Shared Service Center Riga

Mana līdzšinējā darba pieredze ir bijusi saistīta ar cilvēkresursiem, biroja administrēšanu un viesmīlības sfēru. Esmu strādājusi par klientu konsultanti veikalā, kā arī par stjuarti, kur pamatā bija viesmīlīga klientu sagaidīšana un profesionāla apkalpošana. Pēdējos astoņus gadus strādāju par ofisa vadītāju, kur veicu administratīvos darbus, pasākumu plānošana/organizēšana un projektu īstenošana, ofisa vides uzlabošanā.

Šī darba pieredzes laikā esmu guvusi lielisku pieredzi darbā ar cilvēkiem, darba uzdevumu patstāvīgu plānošanu, ka arī ieguvusi daudz jaunus kontaktus.

Labprāt būšu mentors motivētām jaunietim ar izcilām komunikācijas prasmēm un vēlmi palīdzēt kolēģim, kā arī gatavību iesaistīties dažāda veida projektos.

https://www.linkedin.com/in/sintija-neimane-1398b1144/

Toms Štāls

Zinātniskais asistents Latvijas Valsts mežzinātnes institūtā “Silava” un SIA “Manakarte” līdzdibinātājs.

Padomdevējs dabaszinātņu programmu studentiem, it īpaši no Ģeogrāfijas un Bioloģijas fakultātēm

Ar bakalaura diplomu vides zinātnē un maģistra diplomu ģeogrāfijā esmu iesoļojis Latvijas Universitātes doktorantūras studijās, kur pētu un meklēju risinājumus labākai Latvijas ūdensobjektu apsaimniekošanai. Patīk būt dabā un vērot to caur kartēm, fotokameru un jaunākajām tehnoloģijām, ieviešot to visu gan savos zinātniskā darba pienākumos, gan attīstot pašam savu tūrisma uzņēmumu. Mans brīvais laiks un darba ikdiena nav iedomājama bez izaicinājumiem, tāpēc daloties ar savu pieredzi, vēlos iedrošināt arī jaunos studentus nekad nebeigt meklēt sevi, palīdzot saprast, izzināt un kopīgi meklēt, kur tālāk spert savus karjeras soļus.

Vladimirs Medvedevs

Konteineru dīkstāves komandas vadītājs MSC Shared Service Center Riga, SIA

Man ir bakalaura grāds biznesa vadībā, un prakses laikā uzsāku strādāt MSC Shared Service Center Riga. Šobrīd uzņēmumā vadu komandu, un, manuprāt, esmu ieguvis ievērojamu pieredzi, lai tajā dalītos ar studentiem. Piemēram, kā sevi vislabāk parādīt darba intervijās, kā "pārdot"savu darbu, kā rīkoties, ja vēlies kāpt pa karjeras kāpnēm, un ko darīt, lai attīstītos kā profesionālis. Mentoringa programmmā arī es būtu ieguvējs, jo vēlos labāk saprast jaunās paaudzes vērtības. Mans plāns ir izstrādāt ar darbu saistītas simulācijas spēles.

https://www.linkedin.com/in/vladimirs-medvedevs-3519b7242/


Tavi ieguvumi

Kontakti nozarē

Jau studiju laikā nodibināsi kontaktus ar savas nozares profesionāļiem, kas var sniegt atbalstu ne tikai karjeras izvēlē, bet arī studiju procesā, tai skaitā kursa darbu, diplomdarbu u.c. studiju projektu izstrādē.

Ieskats profesijā

Iegūsi neatsveramu un unikālu pieredzi, pavadot vienu mācību gadu kopā ar profesionāli, un iepazīsi darba ikdienu specialitātē. Tev būs iespēja noskaidrot atbildes uz Tev svarīgajiem jautājumiem un neskaidrībām saistībā ar profesionālo dzīvi.

Skaidrāka nākotne

Programmas laikā praktizēsi jaunas zināšanas par to, kā izvirzīt mērķus, definēt uzdevumus un sasniegt tos. Gūsi izpratni par to, ko darīt pēc studiju noslēguma, apliecību par dalību projektā un rekomendācijas vēstuli no sava mentora.

Kā kļūt par dalībnieku?

Kas notiks programmā?

Apmēram 1 reizi mēnesī tiksies ar padomdevēju, kurš palīdzēs Tev saprast Tavus profesionālos mērķus, izstrādāt rīcības plānu un virzīties uz sasniegumiem. Papildus tam, apmeklēsi dalībnieku seminārus profesionāla karjeras konsultanta vadībā.

Vai es varu piedalīties?

Ja mācies LU, esi gatavs piedalīties programmā vienu mācību gadu, varēsi apmeklēt visus pasākumus un vēlies gatavoties profesionālajai dzīvei papildus studijām - Tu vari piedalīties!

Kā pieteikties?

Programmai vari pieteikties, aizpildot pieteikuma anketu, kurā iekļauts Tavs CV un motivācijas vēstule ar pamatojumu, kādēļ vēlies piedalīties programmā. Pēc tam saņemsi ziņu no programmas pārstāvja, kurš informēs, vai esi uzņemts programmā. Ja nepieciešams, Tev uzdos papildus jautājumus par Tavu motivāciju, pieredzi u.c., vai uzaicinās uz pārrunām.

Aizpildīt pieteikuma anketu

Atsauksmes